آموزش برنامه نویسی Java در کرج

عنوان دوره : زبان برنامه نویسی جاوا

سطح دوره : مقدماتی تا پیشرفته

زبان برنامه نویسی جاوا (Java Programming Language) پر مخاطب ترین زبان برنامه نویسی در میان زبان های برنامه نویسی سطح بالاست، که در سال ۱۹۹۵ در شرکت سان مایکروسیستمز ایجاد شد. بزرگ ترین ویژگی زبان برنامه نویسی جاواخاصیت WORA است که این امکان را به کاربران می دهد تا با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا، برنامه های کامپیوتری را فقط یک بار نوشته و برای اجرا، نیازی به کامپایل مجدد آن ها، برای سازگاری با سیستم های عامل و سخت افزارهای مختلف نداشته باشند. از این رو، این زبان برنامه نویسی، در عرض چند سال، رشد بی نظیری را داشته و هم اکنون، به عنوان اصلی ترین زبان در توسعه برنامه های مربوط به سیستم های شبهه کامپیوتری مورد استفاده است.

به جرات می توان گفت که هر کجا که یک دستگاه الکترونیکی وجود دارد ردپای جاوا را در آن می توان یافت. از دستگاه های جانبی مانند پرینترها، دستگاه های خودپرداز، پارک مترها، دوربین های مداربسته، مودم ها، روترها، دستگاه های پرداخت عوارض و غیره تا گوشی های تلفن همراه، ربات ها و موشک های فضا پیما زبان برنامه نویسی جاوا به عنوان زبان اول برنامه نویسی سطح بالا در جهان مطرح می باشد تا جایی که با آمار مربوط به سال ۲۰۱۴، هم اکنون بیش از ۳ میلیارد دستگاه از جاوا استفاده می کنند. از این نظر، زبان برنامه نویسی جاوا، رکورد دار است و دارای بیشترین تنوع محیط اجرا، در میان زبان های برنامه نویسی است.

ویژگی دیگر این زبان برنامه نویسی این است که برنامه های نوشته شده در آن، در هنگام کامپایل شدن به یک زبان میانی (Intermediate Language) ترجمه می شود که اصطلاحا به آن بایتکد (Bytecode) گفته می شود. برنامه های ترجمه شده به بایت کد، مستقل از معماری کامپیوتر و بر روی هر سیستم عاملی قابل اجراست.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا

به طور ویژه، پس از معرفی سیستم عامل اندروید (Android) برای تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها، و معرفی جاوا به عنوان اصلی ترین زبان توسعه برنامه های تحت اندروید، اقبال عمومی به استفاده از آن، بیشتر شد و این زبان جایگاه ویژه تری در میان سایر زبان های برنامه نویسی به دست آورد. از طرفی، برنامه های علمی و فنی بسیاری نیز، با استفاده از جاوا پیاده سازی شده اند که کاربردهای فراوانی در حوزه های مختلف صنعت و پژوهش دانشگاهی دارند. از این میان، می توان به نرم افزار وکا (WEKA) اشاره نموده که ابزاری برای داده کاوی است و به صورت کامل در زبان برنامه نویسی جاوا پیاده سازی شده است.

گذشته از پیاده سازی برنامه های کاربردی برای اجرا در کامپیوترها و موبایل های هوشمند، بسیاری از وب سایت ها، از امکانات موجود در جاوا، برای پیاده سازی ساختار دینامیکی استفاده نموده اند و امروزه، جاوا با استفاده در بیش از ۱۴ درصد از کل وب سایت های دنیا، پس از PHP پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در عرصه برنامه نویسی وب و پیاده سازی وب سایت های پویاست.

 

 


تماس با ما

آدرس: چهارراه هفت تیر به سمت میدان توحید، جنب خیابان سیزده آبان، ساختمان میلاد، طبقه دوم

تلفن تماس: 02632207952
تلفن تماس: 02632239460
شماره موبایل: 09355455050

________________________________________