پکیج آموزشی صفر تا صد طراحی وب سایت در کرج

امروزه طراحی وب سایت های اینترنتی یکی از پردرآمدترین شغل هایی است که یک فرد متخصص می تواند در نظر بگیرد و دلیل آن هم کوچ کردن افراد جامعه به سمت فضای مجازی و داشتن وب سایت های مختلف در زمینه های متنوع می باشد. از این رو نت کالج برتر یک پکیج های متنوع آموزشی کامل و حرفه ای طراحی وب سایت تعریف کرده است تا دانشجویان علاقه مند بتوانند جهت حضور در بازار کار طراحی و یافتن شغلی مناسب آماده شوند:
 
 

1- پکیج آموزشی لاراول (صفر تا صد طراحی وب سایت با PHP MVC همراه با فریمورک Laravel )

امروزه الگوی MVC (مخفف عبارت Model View Controller) در بیشتر برنامه‌ها و نرم‌افزارهای تحت وب پیاده‌سازی می‌شود.

۱. Model
در mvc مدل ها همان کلاس های برنامه هستند که شبیه به دیتابیس هستند ولی زیاد و متفاوت می توانند باشند. همچنین Model وظیفه  تایید داده ها را برعهده دارد تا اطلاعات درست در آنها قرار بگیرد و برای دیتابیس ارسال شود.

۲. View
این بخش اطلاعات را به کاربر نشان می دهد و کاری به منطق برنامه ندارد و تنها یک model دریافت می کند و آن را به هر شکلی که لازم باشد به کاربر نشان می دهد. نکته مهمی که در بخش View باید به یاد داشت این است که این بخش مسئول کنترل صحت داده های وارد شده توسط کاربر و همچنین مسئول صحت داده های نشان داده شده به کاربر نیست . در واقع این بخش با داده های خام کار میکند و مسئولیت صحت داده با model است.

۳. Controller
این بخش همانگونه که از نامش مشخص است، یک بخش کنترل کننده است، ساده بگویم controller بیشتر مواقع به دو صورت کار می کند :

controller اطلاعات را از دیتابیس در قالب model هایی می گیرد و بعد پردازش خود را روی آن صورت می دهد و اطلاعات را در قالب model جدیدی به view می فرستد تا ویو هر جور خواست این اطلاعات را به کاربر نشان دهد.مثلا فرض کنید که ما برای صفحه پروفایل یک view برای موبایل داریم و یک view برای ویندوز، حال کنترولر بنا به تشخیص که کاربر با موبایل است یا نه یک view را انتخاب می کند تا برای کاربر بفرستد و می بینید که یک اطلاعات معین در دو view متفاوت ظاهر می شود و view (ظاهر) از منطق برنامه جدا است.
controller اطلاعات را از مدلی که از view برای او فرستاده، دریافت می کند و پس از انجام اقداماتی آن را در دیتابیس ذخیره می کند و view دیگری را به کاربر می فرستد تا ببیند.

مزیت های معماری یا الگو mvc:
استفاده دوباره از کد که در مهندسی نرم افزار بسیار اهمیت دارد ، به دلیل جدا بودن این سه قسمت از هم این قابلیت به خوبی در این معماری قابل لمس است.
همان طور که در بالا بیان شد ، به سادگی می توان چندین interface داشت. یعنی شما می توانید چندین view متفاوت داشته باشید و به سادگی از آنها استفاده کنید.
کسی که ui کار است  کاملا به ظاهر و ui می تواند توجه کند و به مسائل منطق یا باگ های برنامه کاری نداشته باشد.
کسانی که کار منطق برنامه را پیدا می کنند می توانند تنها به کار خود توجه داشته باشند و به ظاهر صفحه ها کاری نداشته باشند.
بنابر این کار تیمی بر روی یک پروژه به خوبی با mvc صورت می گیرد.
به دلیل جدا بودن view از model به راحتی می توان view اضافه کرد بدون این که model تغییری کند.

 

زبان برنامه نویسی PHP یکی از برترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در حوزه طراحی وب است. این زبان برنامه نویسی فریم ورک های بسیار زیادی دارد که لاراول یکی از آن ها است. عاملی که فریم ورک لاراول را از سایر فریم ورک های زبان PHP متمایز می سازد، محبوبیت زیادی است که در مدت زمان کوتاهی به دست آورده است. در حال حاضر اکثر شرکت های ایرانی و حتی خارجی برای استخدام نیروی برنامه نویس به دنبال کسانی هستند که با این فریم ورک کار کرده اند. 

فریم ورک برنامه نویسی مجموعه ای از کتابخانه ها، استاندارد ها، دیزاین پترن ها و قوانین کدنویسی است که در بستر یک چارچوب نرم افزاری در اختیار توسعه دهندگان و برنامه نویسان قرار می گیرد. برای انواع زبان های برنامه نویسی های مختلف، فریم ورک های متعددی توسعه داده شده است. هر یک از این فریم ورک ها به منظور هدفی خاص ایجاد شده اند، برای مثال می توان به فریم ورک های توسعه وب، فریم ورک های توسعه اپلیکیشن موبایل و... اشاره کرد.

بنابراین برنامه نویسان و توسعه دهندگان از فریم ورک ها به عنوان بستری استاندارد برای طراحی و توسعه اپلیکیشن های خود استفاده می کنند. در فریم ورک ها بسیاری از کدها و دستورات به صورت از پیش نوشته شده استفاده هستند. این توابع و دستورات توسط توسعه دهندگانی با تجربه و متخصص آماده شده اند. برنامه نویسان با استفاده از فریم ها می توانند اپلیکیشن های خود را با سرعت، امنیت و کیفیت بالاتری بنویسند.

زمانی که در مورد فریم ورک های توسعه وب اپلیکیشن صحبت می شود، همیشه نام لاراول به میان می آید. از لاراول می توان به عنوان محبوب ترین فریم ورک زبان برنامه نویسی PHP یاد کرد. لاراول توانسته است به اولین گزینه توسعه دهندگان برای توسعه برنامه های پیچیده تحت وب تبدیل شده است. لاراول فریم ورکی مبتنی بر معماری MVC است که به صورت رایگان و متن باز ارائه شده است. این فریم‌ ورک امکانات هوشمندی در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد و برنامه‌ نویسی را برای آن ها لذت بخش تر می‌کند.

این فریم ورک در بین سایر فریم ورک های PHP از امنیت و سرعت توسعه بیشتری برخوردار است. از طریق لاراول شما قادر خواهید بود بدون اینکه تغییری در کدهای اصلی ایجاد کنید، عملکرد بسیاری از بخش ها را تغییر دهید. لاراول کتابخانه های بسیار متنوعی دارد و از اغلب کتابخانه های فریم ورک سیمفونی نیز استفاده می کند. همچنین این فریم ورک سرویس های مختلفی را برای برنامه نویسان ارائه می دهد. به عنوان مثال سرویس هایی همچون تأیید هویت، دسترسی‌های کاربران، کنسول Artisan، پرداخت و صورتحساب، کش، مجموعه‌ها و ... تنها گوشه ای از سرویس هایی است که این فریم ورک در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد.

مشاهده سرفصل های دوره:

http://netcollege-bartar.ir/postview/167

2- پکیج آموزشی صفر تا صد طراحی وب سایت با PHP 

وب سایت دینامیک همچنین دارای کنترل پانلی می باشد که می توان از طریق آن کنترل پانل مطالب و محتوای وب سایت را مدیریت نمود. زبان های برنامه نویسی سمت سرور مختلفی برای برقراری ارتباط با دیتابیس وجود دارد که یکی از آنها PHP می باشد. PHP به دلیل ماهیت کد باز بودن آن محبوبیت بیشتری برای پیاده سازی سایت ها دارد و امروزه درصد بسیاری بالایی از سایت ها توسط زبان برنامه نویسی PHP راه اندازی می گردد. کد باز بودن به آن معناست که جامعه کاربری بزرگی به صورت رایگان برای توسعه PHP تلاش می نمایند و هر یک از اعضای این جامعه کاربری از امکانات به وجود آمده برای پیاده سازی وب سایت خود استفاده می نماید. طراحی سایت PHP امروزه بسیار مرسوم است زیرا سرعت پیاده سازی وب سایت توسط آن بالاتر بوده و هزینه تمام شده طراحی سایت با PHP پایین تر از سایر روش ها می باشد.

PHP هم در بستر سیستم عامل لینوکس و هم ویندوز قابل اجراست اما بر روی سرور لینوکس با Apache بهترین کار کرد را دارد. سرورهای لینوکس از امنیت و پایداری بالایی برخوردارند و همین مورد نیز یکی از دلایل محبوبیت PHP می باشد.

مشاهده سرفصل دوره:

http://netcollege-bartar.ir/postview/49

 


تماس با ما

آدرس: چهارراه هفت تیر به سمت میدان توحید، جنب خیابان سیزده آبان، ساختمان میلاد، طبقه دوم

تلفن تماس: 02632207952
تلفن تماس: 02632239460
شماره موبایل: 09355455050

________________________________________